Picture 8


Jiří Koukal
, MSc., MBA
marketing & management

jiri.koukal(et)gmail.com
+420 602 287 956

Skype: jirikoukal
FaceTime: jiri.koukal(et)seznam.cz

IČ: 468 96 163
DIČ: není plátcelinkedin

5u84f48n

3218099895_47a4a3ff64_ohttp://www.youtube.com/jirikoukal
http://www.flickr.com/photos/jirikoukal

Jiří Koukal působí jako konzultant a poradce se zaměřením především na strategické řízení firem, marketing a informační technologie. Jako OSVČ spolupracuje se společnostmi v rámci celé ČR, primárně se však zaměřuje na firmy patřící do kategorie MSP.

Před současným posláním pracoval zejména v obchodních společnostech. Od nadnárodních firem (PepsiCo), kde získal zkušenosti z logistiky, přes zahraniční zkušenosti v reklamním průmyslu (Rakousko) až po regionální společnosti působící v různých oblastech. Co se týká pracovních pozic, prošel různými pozicemi od logistiky přes obchodní a legislativní posty (zavádění ISO 9001) až po top management. Svoje dosavadní zkušenosti uplatnil zejména jako výkonný ředitel a jednatel ve společnosti s francouzskou účastí (www.tollens.cz).

Od konce roku 2006 spolupracuje se společností WINE LIFE - která je jedním z lídrů na trhu komplexních dodávek zboží zejména do gastronomických zařízení - jako poradce pro obchod a marketing.


V roce 2009 promoval na soukromé vysoké škole B.I.B.S., kde studoval britský vysokoškolský program MSc in Management Studies zaměřený na ekonomiku a management. Tento program vhodně doplnil předchozí postgraduální studium programu MBA Senior Executive, což je nejvyšší forma manažerského vzdělání.


Důvodem jeho nynějšího zaměření na malé a střední podniky (MSP) je skutečnost, že malé firmy často nejsou primárně cílovou - komerčně zajímavou - skupinou pro velkou část poradenských společností. Proto cítí téměř jako povinnost pokusit se malým firmám zprostředkovat svoje zkušenosti a teoretické znalosti, aby měly větší šanci v současném podnikatelském prostředí.
Jeho výhodou je bezesporu znalost prostředí jak nadnárodních nebo společností se zahraniční účastí, tak i českých firem od velkých k těm nejmenším. Také si je vědom možností - jak časových, tak finančních - a proto je schopen svoji nabídku přizpůsobit jejich požadavkům a potřebám.

Je dále členem OHK Brno, která funguje pod patronací Hospodářské komory ČR a také spolupracovníkem Czechinvestu (probíhající řízení pro výběr do Národního registru poradců). V současné době je také členem Českého institutu pro marketing (CIMA), který patří do Evropské marketingové konfederace.


ZDE je k dispozici živnostenské oprávnění.

Názory, podněty a informace na těchto stránkách obsažené jsou subjektivním pohledem autora, který se v průběhu času samozřejmě vyvíjí. I když čerpá ze seriózních zdrojů a vlastních zkušeností, je zřejmé, že ne každý s obsahem článků bude souhlasit. I to je však jedním z cílů této webové prezentace: rozvířit diskusi na smysluplná témata.


(býval) Jsem také nadšený sportovec amatér...

football1 cycling1 table_tennis1 tennis1 swimming1

Picture 8


Jiří Koukal
, MSc., MBA
marketing & management

jiri.koukal(et)gmail.com
+420 602 287 956

Skype: jirikoukal
FaceTime: jiri.koukal(et)seznam.cz

IČ: 468 96 163
DIČ: není plátcelinkedin

5u84f48n

3218099895_47a4a3ff64_ohttp://www.youtube.com/jirikoukal
http://www.flickr.com/photos/jirikoukal

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver