Ostatní

Další příspěvky - WordPress

Další příspěvky sledujte na WordPress. Blog na WordPressu je propojen na LinkedIn a další sociální sítě, příspěvky budou mít proto větší dosah než na mém webu. Máte-li zájem o mé myšlenkové pochody, názory a komentáře na různá témata, klikněte ZDE.

Znamení Hindenburg

Věříte na znamení? Nostradamus, Sybyla, Jim Miekka ... co mají společného? Jejich předpovědi byly šokující, (možnáWinking pravdivé, podložené historickými paralelami ... je to však jen otázka výkladu. Znamení lodi Hindenburg je jeden z ukazatelů technické analýzy (metoda zkoumající vývoj cen a objem obchodů na burze a z grafů odhadující budoucí směr), který věští příchod velkého pádu cen. Slepý matematik Jim Miekka, který tento indikátor vymyslel a pojmenoval podle shořelé německé vzducholodi, sám čeká propad už v září, což je z historického pohledu jeden z nejhorších burzovních měsíců.

hindenburg Protože Znamení přichází v období velkých výkyvů a jeho historická spolehlivost je poměrně vysoká, webové blogy zabývající se obchodováním s akciemi jsou nyní plné diskusí na toto téma. A jistou důvěryhodnost mu přiznávají i větší ryby. "Je to indikátor, který z celé technické analýzy vyvolává nejvíc hrůzy," uvedl David Buik z BGC Partners ve zprávě pro investory, kterou rozeslal "den poté", tedy v pátek třináctého. Aby se znamení objevilo, musí být splněno pět kritérií (viz box). V pozadí jeho konstrukce je myšlenka rozevírajících se nůžek. Trh táhne vzhůru vysoký počet akcií na ročním maximu, ale zvýšený počet jiných emisí zároveň dosahuje ročních minim. K tomu, aby se znamení považovalo za potvrzené, musí se objevit minimálně ještě jednou během 36 dní. Screen shot 2010-08-23 at 23.19.14
Od roku 1987 předcházelo Znamení lodi Hindenburg všem burzovním pádům v New Yorku, tedy poklesům o patnáct a více procent, a to v době do čtyřiceti dnů od jeho druhého výskytu. V průměru v jednom z přibližně sedmi případů však byl tento signál falešný. Žádný propad nenásledoval a trh dál rostl. To se stalo například na podzim 2007 a je to jeden z pádných důvodů, proč nepropadat nervozitě.

Egypt - Taba Heights

Na 14 dní mizím na zaslouženou dovolenou do země, která mi učarovala. Pohodou, lidmi, památkami i historií. Tato již třetí návštěva Egypta bude na nějakou dobu poslední. I když nevylučuji, že bych se sem rád znovu vrátil, je spousta krásných zemí a míst, která chci navštívat.

Protože jsem navštívil sousední Izrael i Jordánsko a měl možnost hovořit s jinými turisty, rád bych zde poskytl tip. Pokud budete chtít navštívit oblast Taba na Sinajském poloostrově, mohu doporučit hotel, ve kterém jsme bydleli. Patří mezi dražší, ale pokud se rozhodnete přebývat v resortu, malý rozdíl se rozhodně vyplatí. Platí zde 100%, že ušetřená tisícikoruna zkazí celou dovolenou.

Zde je odkaz za hotel Sofitel Taba Heights.

P1040721


Budete-li chtít navštívit oblast kolem Hurghada, doporučuji hotel Sun Rise Roayl Makadi Resort v oblasti Makadi Bay.

P1020270


Salam Alejkum, Šokran.

Konec blogování ...

Protože jsem zjistil, že nemám příliš času na zápisky do tohoto blogu, budu čas od času prezentovat své názory na Facebooku nebo jiné sociální síti. Pokud však najdu silné a důležité téma, budu jej komentovat zde.

Tak zatím na neurčito ...

Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím o zlu

Screen shot 2010-03-27 at 15.08.35

Tento obrázek jste již asi viděli ... Jedna z nejhorších věcí, které Vás v businessu mohou potkat je, když Vás vaši kolegové a zejména nadřízení neposlouchají, zakrývají oči před problémy a nekomunikují s Vámi, co myslíte ...?

Výstava Da Vinciho

IMG_0078


IMG_0079
IMG_0083
IMG_0084

Fotobanka jinak ...

Rádi byste získali bez omezení použití a času kvalitní fotografie za více než přijatelné ceny? Zapomeňte na mnohatisícové částky s omezením ... Existuje spousta stránek, kde je možné získat kvalitní fotografie za téměř symbolické částky.

Picture 7

Jedny z mnoha odkazů nabízím zde:

snapvillage.com
profimedia.cz
gettyimages.com
isifa.cz
sxc.hu
dreamstime.com
istockphoto.com

AC NRP Czechinvest

Na základě hodnotící zprávy konzultantů ze Scott and Hadges vyplývá, že jsem nesplnil všechny požadovaná kritéria nutná pro zařazení do NRP.

Zároveň z ní však vyplynulo, že v budoucnu budu schopen požadavky naplnit, pokud dále budu pracovat na svém profesionálním růstu. Byl mi navrhnut studijní plán, po jehož absolvování mohu požádat o přezkoumání a opětovné zařazení do NRP.
Ze jejich zprávy vybírám:
"Rozhodně máte předpoklady stát se úspěšným poradcem a reprezentantem NRP. S poradenskými aktivitami máte zkušenosti, ale vzhledem k tomu, že se poslední 3 roky věnujete studiu, nerozšiřoval jste svoji poradenskou praxi. Hledáte nestandardní cesty pro své klienty, umíte jim přizpůsobit svou rétoriku, minimalizujete teoretické úvahy."

Vzhledem k nutnosti získání hlubších praktických zkušeností je předpokládané časové období navrženo na 12 měsíců.

Assessment centrum NRP

Včera jsem se zúčastnil druhého kola výběru do Národního registru poradců (NRP). Vedoucím komise byl senior konzultant ze společnosti Scott and Hagget, kterou si jako externího partnera pro tyto účely Czechinvest najímá.

V rámci assessment centra mne zaujal dotaz "Jaký by měl být ideální konzultant?". Pravdou je, že do té doby jsem si tuto otázku nekladl a moje bezprostřední odpověď mohla komisi zaskočit. Řekl jsem totiž, že ideální poradce by se měl chovat jako já ... tzn. měl by mít na mysli především zákazníka, být dostatečně empatický, měl by pochopit firemní kulturu a znát firemní cíle. Dále se musí dobře orientovat v dané problematice, mít dostatek zkušeností a zejména by měl srozumitelně komunikovat získané poznatky. Zároveň jsem dodal, že si nejsem jist, zda výše uvedená kritéria beze zbytku splňuji, nicméně snažím se vytvořit v mysli ideální představu očima klienta a podle této představy se maximálně řídit.

Picture 1

Zdaleka ne všichni majitelé a představitelé managementu jsou ochotni přijmout manažerskou rétoriku typu analýza, strategie, vize či konsenzus. Proto je důležité nalézt vhodnou formu komunikace, může mít totiž zásadní vliv na to, zda budou Vaše doporučení přijata a realizována. I tato skutečnost hraje důležitou roli v práci poradce či konzultanta.

Výsledky tohoto pohovoru a další postup by měly být známy do jednoho měsíce, takže uvidíme, jak jsem splnil roli "ideálního konzultanta podle Scott and Hagget" ...

Byznysový slovník

Často se mě lidé ptají, co vlastně dělám. Většinou jim odpovím, že jsem poradce a konzultant v oblasti strategického řízení, marketingu a informačních technologií.

Mám však pocit, že budu muset tento popis mé činnosti přehodnotit, neboť jsem při toulkách Internetem narazil na zajímavý výklad oblíbených business termínů. Zde jsou jen některé z pojmů, které se často vyskytují v médiích či mluvě manažerů:

konzultant - člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.

embíej (MBA) - ceněná listina s razítkem prestižní americké univerzity, kterou získáme např. víkendovým dojížděním do Čelákovic nebo do Legerovy ulice v Praze. Listina propůjčuje svému nositeli nadpřirozené schopnosti, zejména bezprecedentní kluzkost a umění pronikat zezadu do trávicích traktů nejvyššího managementu.

marketing - skupina halasících lidiček, kteří jsou ambiciózní, ale nechtělo se jim studovat obtížnou školu.

PS: Samozřejmě neberu tyto výklady vážně, ale říká se, že na každém šprochu ...
smiley_smile. Pokud se také chcete pobavit, ZDE je odkaz na další.

OHK Brno

Dnešním dnem jsem se stal řádným členem Obchodní a hospodářské komory Brno (OHK Brno), kzerá vznikla na základě zákona č. 301/1992 Sb. a pracuje jako samostatný právní subjekt v síti Hospodářské komory ČR. OHK Brno je právnickou osobou a je zapsána v obchodním rejstříku. Komora slouží k podpoře podnikatelských aktivit, k prosazování a ochraně zájmů svých členů.

ohkbrno-czPicture 1

Důvodem tohoto mého rozhodnutí je zejména fakt, že chci nabídnout fyzickým i právnickým osobám, spadajícím především do kategorie malých a středních firem, v rámci mojí konzultantské a poradenské činnosti lepší informovanost. Tím mám samozřejmě na mysli nejen informace z regionu využitelné v různých úrovních businessu, ale také možnost snadnějšího přístupu k finančním zdrojům, kontaktům s nejúspěšnějšími podnikateli a vzdělávacími institucemi. mapa
Zde je důkaz mého členství. Chcete-li využít výhod vyplývající z členství a dosud si nejste jisti, zda by vám přineslo konkrétní užitek, jsem připraven vám poskytnout osobní zkušenosti.

Hurghada v zimě


"Ahóóój ... jak se máš?"

Ještě dlouhou dobu po příletu z egyptského letoviska Hurghada mi bude znít tento pokřik místních domorodců v uších. Je to však jediná drobná vada na kráse, kterou jsem během únorového pobytu v Egyptě zaznamenal. Na druhou stranu je pravda, že tento "kontaktní pokřik" funguje jako navázání budoucího obchodního vztahu mezi místními obchodníky a vámi.

Myslím, že je v současné době aktuální a příjemné vyrazit (pokud to ovšem zaměstnavatel či peněženka dovolíWinking do tepla a spravit si náladu. Pokaždé, když slyším hit letošní zimy - Ladovská zima - mám chuť vyrazit zpátky do tepla. Nejsem však jediný, neboť dlouhá zima vyhání stále více Čechů za sluníčkem. Ze statistik cestovních kanceláří je zřejmé, že nárůst zájezdů do exotických zemí je ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vyšší až o 40%.

Egypt je jednou z cílových destinací z několika důvodů. Jsou zde vytvořeny výborné podmínky pro potápění a Rudé moře je jednou z nejvyhledávanějších lokalit na světě. Koupání a šnorchlování nad korálovými útesy při teplotě vody 23"C je více než příjemné a velké množství památek může zaměstnat návštěvníky na dlouhou dobu. Pokud si navíc chcete užít obchodování s trochou orientálního handrkování, nejen Hurghada ho nabízí vrchovatě.

Fotky, které Vám nabídnu v následujících odkazech z místa samého i mého skromného Vám snad přiblíží alespoň trochu atmosféru, která provázela týden v jednom z letovisek na břehu Rudého moře.

Picture 8

Pokud budete hledat zajímavé informace o Egyptě nebo Hurghadě, doporučuji následující odkazy:

Jedním z mnoha serverů nabízejících informace o Egyptě a jeho historii je www.virtual-egypt.com, který nabízí spoustu zajímavých informací. Mimo jiné zde naleznete multimediální obsah včetně odkazů na další servery s obdobnou tématikou.
V případě, že nevládnete anglickým jazykem a chcete informace v češtině, nabízím odkaz na encyklopedii, do které můžete přispět i Vy - http://cs.wikipedia.org/wiki. Další zajímavou možností jak získat informace, jsou webové stránky všeobecné encyklopedie s více než půl milionem hesel www.coto.je, kde se zdarma dostanete k informacím ve zkrácené podobě ... pokud ovšem zaplatíte nějakou tu korunu, obsah s informacemi bude podstatně plnější.

Klasickými a velice kvalitními servery jsou www.discovery.com nebo www.nationalgeographic.com.

Cestovní kancelář, se kterou jsem cestu absolvoval byla www.shenkos.cz a její partnerská agentura www.adventuresports.cz.

Absolventi MBA 2006

Dnes v 18 hod. začne slavnostní promoce absolventů studia MBA (Master of Business Administration), které se letos konají v areálu Veletrhů Brno (BVV) v Rotundě pavilonu A.

Po slavnostních fanfárách přijde předsednictvo, následovat bude česká a britská hymna. Promoci uvede ing. Drdla a předá slovo prof. Hubíkovi. Ten požádá p. B. Woodwarda o souhlas s vyřezením absolventů a předání diplomů.

Slova se ujme promotor prof. Hubík, který po úvodu jmenuje jednotlivé studenty studia BA (Hons), kteří převezmou doplom, poté studenti MSc in Management Studies, MBA dle staré validace a MBA dle nové validace.

Po fanfárách následují studenti s vyznamenáním a předání ceny Keith C. Shorta studentům s nejlepším prospěchem. Následně bude věnován dar Lize Vozíčkářů a poděkování Externím Examinátorům.

Prof. Hubík ukončí další část a bude pokračovat ing. Drdla, který vyzve k projevům. Poté bude ceremoniál ukončen a absolventi společně s nejbližšími příbuznými odjedou na ples, který je připraven v hotelu International Brno.

Fotografie z akce můžete shlédnout ZDE. Seznam absolventů je ZDE. V letošním ročníku byli mezi absolventy mimo jiné i senátor a stínový ministr zdravotnictví Tomáš Julínek a primátor města Brna Richard Svoboda.

PF 2006

Přeji celé svojí rodině, všem blízkým, kamarádům a přátelům, spolupracovníkům i obchodním partnerům hodně štěstí, zdraví a spokojenosti nejen do nadcházejícího roku 2006.

Poselství, které bych Vám rád všem předal je obsaženo v následujících řádcích...

Zkuste si každé ráno odpovědět na otázku “Kdyby byl dnešek posledním dnem mého života, chtěl bych udělat to, co se dnes chystám udělat?”. A kdykoliv bude odpověď v příliš mnoha po sobě následujících dnech “ne”, zkuste zvážit, zda byste neměli něco změnit.

logo_uhel_pohledu_3

A pamatujte, že ...

... vše je jen otázka úhlu pohledu.

Nový silniční zákon

Dne 21. září 2005 byl zveřejněn ve Sbírce zákonů

ZÁKON č. 411,

kterým se mění zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, dále zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a některé další zákony.

Vzhledem k tomu, že zákon obsahuje řadu ustanovení, která mají přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zvyšuje výši postihů řidičů, zasílám Vám hlavní změny, ke kterým v této oblasti dochází.

Novela zákona začne platit od 1. července 2006, do té doby bude vyhlášeno úplné znění zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích.

Pokud si chcete dozvědět nejdůležitější změny, který zmíněný zákon přináší, klikněte na odkaz.

Wikipedie - otevřená encyklopedie

Nohat-logo-nowords-bgwhite-200px http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavní_strana

Wikipedie je česká encyklopedie na Internetu spoluvytvářená svými čtenáři. Je součástí systému jinojazyčných Wikipedií. Česká Wikipedie začala existovat na konci roku 2002.

Wikipedii mohou vytvářet všichni uživatelé Internetu – včetně Vás – kteří mají zájem spolupracovat. Můžete přijít s článkem na jakékoliv téma, pokud bude mít encyklopedický charakter. Wikipedisté mohou editovat jakýkoli článek, pokud není zamčený, opravovat jazykové chyby, články rozšiřovat, psát stručně nebo dlouze. Články nesmějí porušovat autorská práva, nemůžete tedy jednoduše opsat některou z „papírových“ encyklopedií či cizí webové stránky; článek musí být Vaším dílem.

Čeština se se svými články (cca 18 tisíc) v mezinárodním srovnání Wikipedií umisťuje kolem 22. místa. Můžete se podívat na aktuální stav do anglicky psaných statistik. Bude záležet jen na nás, kde se bude čeština umisťovat nadále. Prohlédněte si též centrum pro nápovědu, často kladené otázky, naučte se jak editovat stránku, jak napsat svůj první článek a objevte i další kouzla této rychle rostoucí encyklopedie. Zkusit si to můžete na pískovišti, kde nemůžete způsobit žádnou škodu.

Než začnete editovat, vytvořte si účet a přihlašte se, poté se můžete připsat na seznam všech wikipedistů. Pokud budete mít nějaké dotazy, můžete se zeptat na stránce Wikipedie:Potřebuji pomoc. Diskutovat o obecných tématech můžete Pod lípou.

Chcete-li získat další informace a máte znalost cizích jazyků, ZDE je odkaz na další jazykové mutace.

Záhada ?

V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží
na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a
psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to
přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé
pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

Nevím, zda jde o nějaký skutečný výzkum, ale jedno vím zcela jistě. Existují věci, které musíme brát takové jaké jsou a je zbytečné pátrat po příčinách. Náš čas je příliš drahý než abychom se o to pokoušeli. A nebo ... ?

Šifra Mistra Leonarda


Picture 1

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů. Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní zelefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání ake svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápověd, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci.


Následující řádky jsou výňatky z některých zajímavých či diskutabilních pasáží. Dovolte, abych se o ně s Vámi podělil.

Převorství sionské bylo založeno v Jeruzalémě v roce 1 099 francouzským králem Filipem I. bezprostředně poté, co toto město dobyl.
Král Filip I. byl údajně strážcem mocného tajemství, které se v jeho rodě předávalo z generace na generaci od dob Krista. Protože se bál, že toto mysterium bude v případě jeho smrti navždy ztraceno, založil tajné bratrstvo - Převorství sionské - a pověřil je jeho ochranou s tím, že je postupně předávali dalším členům po další generace.
Běhěm prvních let v Jeruzalémě se Převorství dozvědělo o ukrytých tajných dokumentech, které měly být pod ruinami Herodova chrámu, jenž měl být vystaven na ještě starších zbytcích chrámu krále Šalamouna. Tyto dokumenty podle jeho přesvědčení měly být tak zásadní, že by se církev nezastavila před ničím, aby je získala.
Převorství přísahalo, že bez ohledu na to jak dlouho to potrvá, najde a bude navěky ochraňovat tajemství. Kvůli vyzvednutí těchto dokumentů založilo Převorství ozbrojenou složku - skupinu devíti rytířů nazvanou Řád chudých rytířů krista a Šalamounova chrámu. Podel anglického výrazu pro chrám jsou tito rytíři známější pod názvem templáři.
Jejich OPRAVDOVÝM cílem bylo nalézt ve Svaté zemi dokumenty v ruinách starého chrámu. Nikdo jestě neví, zda se jim to podařilo, ale NĚCO našli, neboť jim to přineslo nesmírné bohatství.

Během druhé křižácké výpravy řekli králi Balduinovi II., že jsou tam na ochranu křesťanských poutníků. Vzhledem k tomu, že přísahali zachovat chudobu, vyžádali si svolení usídlit se pod zbytky chrámu. Téměř deset let žili ve zbytcích Herodova chrámu. Poté TO odvezli do Evropy a doslova přes noc se znásobil jejich vliv. Nikdo nevěděl, jestli rytíři Vatikán vydírali nebo se církev snažila koupit jejich mlčenlivost, ale papež Innocenc II. okamžitě vydal bezprecedentní bulu, která templářům přiznávala neomezenou moc a prohlásila je za “nepodléhajécí zákonům jiným než vlastním”- za autonomní armádu, nezávislou na intervencích králů a prelátů, na moci svězské i církevní. S vatikánským požehnáním se řád neuvěřitelně rychle rozmohl - jak do počtu, tak do politické moci. Začali za úrok půjčovat bankrotujícím králům, čímž položili základy modernímu bankovnictví.
Ve 14.století měli tento řád takovou moc, že se papež Klement ve spolupráci s francouzským králem Filipem IV. Sličným rozhodl, že s tím musí něco udělat. Rozeslal po celé Evropě vojáky se zapečetěnými rozkazy, které měly být současně otevřeny 13.října 1307 (v pátek). Cílem mělo být rozdrcení templářského řádu a uchvátit ono tajemství.
Klement v dopise tvrdil, že se provinili rouhačstvím, sodomií, znesvěcením kříže. Bůh prý žádá, aby byli polapeni všichni rytíře a mučit je tak dlouho, dokud nepřiznají všechny zločiny ... Odezva této tragédie rezonuje v moderní kultuře dodnes. Jejich poklad spočívající v dokumentech, které byly skutečným zdrojem jejich moci mu však proklouzly. Dlouho předtím totiž byly svěřeny do péče tajemných architektů templářského řádu, do péče Převorství sionského. Totožnost jejich členů byla přísně utajována i před zlobou Vatikánu.

Všechny dokumenty, jejich moc a tajemství se zašalo označovat společným názvem - sangreal. Je to prastaré slovo, které se během let změnilo v modernější označení - svatý grál.
Převorství tvrdí, že legenda o grálu - ta o kalichu - je ve skutečnosti důvtipně zamaskovaná alegorie. Knihy, které to popisují však nemohou soutěžit s obecně známou teorií podporující i největší bestseller všech dob.

V symbolice Převorství je růže synonymem grálu.
Zavěšování růží je starý římský zvyk. Sub Rosa (pod růžíWinking - musí zůstat v tajnosti.
Rosa rugosas, jedna z nejstarších odrůd růží, má pět okvětních lístků a pětiúhelníkovou symetrii - stejně jako zdánlivá dráha planety Venuše na obloze což dává růži silné ikonografické vazby na ženství.
Svatý grál ... nejde ani tak o to kde je, jako co je!
Abychom pochopili grál, musíme pochopit bibli.
Nový zákon. La storia di Leonardo.
Mnozí si dělají živobytí z klamu a falešných zázraků, kterými podvádějí hloupé davy - Leonardo da Vinci.

Bible k nám nepřišla faxem z nebe, bible je dílem lidí. (Martyn Percy)

Vytvořili ji lidé jako historické záznamy bouřlivých časů a od té doby prošla nesčetnými revizemi a dodatky. Nikdy v dějinách neexistovala definitivní verze bible.

Ježíš Kristus byl historickou postavou s ohromným vlivem - možná nejzáhadnějším a nejtvořivějším vůdcem v celých dějinách. Jako očekávaný Mesiáš svrhával krále, inspiroval miliony lidí a zakládal nové filosofie. Jako potomek z rodu krále Šalamouna a krále Davida si mohl oprávněně dělat nárok na židovský trůn. Je tedy pochopitelné, že jeho život popisovaly tisíce následovníků. Do Nového zákona mohlo být zařazeno víc než 80 evangelií, ale nakonec bylo vybráno jen několik - Matoušovo, Markovo, Lukášovo a Janovo bylo mezi nimi.

Bibli jak ji známe dnes, sestavil pohanský římský císař Konstantin Veliký. Celý život byl pohan a až na smrtelné posteli byl pokřtěn.
V časech císaře Konstantina bylo oficiálním římským náboženstvím uctívání slunce a Konstantin byl hlavním knězem. Čtyři století po ukřižování Ježíše krista přibývalo jeho následovníků takřka exponenciálně. Křesťané a pohané spolu začali válčit a konflikt dorostl takových rozměrů, že hrozil rozpad římské říše na dvě části. Roku 325 našeho letopočtu se rozhodl, že sjedntí Řím jedním náboženstvím - křesťanstvím.
Pohanský císař si vybral za oficiální náboženství křesťatství z pragmatického důvodu - vsadil na vítězného koně. Krilantně konvertoval uctívače slunce ke křesťanství. Tím, že spojil pohanské symboly, data a rituály s křesťanskými tradicemi, vyvořil hybridní náboženství přijatelné pro obě strany.Téměř všechny katolické rituály - mitra, oltář, chvalozpěvy byly přesně převzaty z dřívějších pohanských náboženství. Původně například křes'tanství světilo židovský sabat v sobotu, ale Konstantin jej přesunul na neděli, aby odpovídal pohanskému Dni slunce (anglicky sunday - sluneční den).

Během spojování náboženství potřeboval Konstantin posílit křesťanské tradice, uspořádal proto ekumenické setkání známé jako koncil v Nikai. Na tomto setkání se diskutovalo o mnoha důležitých aspektech křesťanství - o datu Velikonoc, o úloze biskupů,o podávání svátosti a samozřejmě také o Ježíšově božství. Do tohoto okamžiku se jeho následovníci dívali na Krista jako na smrtelného proroka, mocného muže, ale člověka. Ne jako Božího syna.
Prohlášení ježíše za Božího syna bylo oficiálně navrženo na tomto konsilu a pak se o něm hlasovalo. I když to bylo těsné hlasování tak tím, že jej Konstantin prohlásil za Božího syna z něj udělal boha, entitu, jejíž moc je nezpochybnitelná. Tím zabránil nejen tomu, aby pohané napadali křesťanství, ale nyní mohli následovníci Krista dosáhnout pouze jediným způsobem - prostřednictvím římskokatolické církve.
Kristus coby mesiáš byl životně důležitý pro fungování církve a státu. Mnoho učenců tvrdilo, že raná církev doslova ukradla Ježíše jeho původním následovníkům, přivlastnila si jeho některé myšlenky, zahalila do neproniknutelného pláště božství a zneužila k rozšíření vlastní moci.
Zneužitím zásadní Kristovy důležitosti vytvaroval Konstantin křesťanství do současné podoby.
Díky tomu, že jej povýšil na boha teprve čtyři století po jeho smrti, existovalo mnoho dokumentů o Ježíšově životě z nichž bylo patrné, že se jednalo o smrtelníka.
V tu chvíli došlo k jednomu z nejzásadnějších okamžiků v dějinách křes'tanství. Konstantin inicioval a financoval sestavení nové bible, ze kterých byla vyloučena všechna svědectví o tom, že byl člověkem a na jejich místo se dostala evangelia, jež ho popisovala jako Boha.Dřívější evangelia byla shromážděna a spálena.
Naštěstí se některé svitky dochovaly (svitky u Mrtvého moře v padesátých letech 20. století na Judské poušti, nebo Koptské svitky z Nadž Hammádí v 1945).

Vatikán v duchu svých nejlepších dezinformačních tradic se pokoušel svitky utajit. Odhalují totiž výrazné historické nesrovnalosti a výmysly.
Snaha o potlačení těchto dokumentů pramenila z upřímné víry v pravdivost obecně rozšířeného učení a toho, že jde o podvrhy. Prakticky vše, co nás církevní otcové učili o Ježíši, je falešné. Stejně tak jako příběhy o svatém grálu.
Poslední večeře Páně od Leonarda (malba ze stěny Santa Maria della Grazie blízko Milána). Je přece podivné, že se obvyklé legendy o svatém grálu shodují jakožto o chvíli, kdy se na scéně definitivně objevil svatý grál. Jelikož každý člověk má na stole sklenku vína včetně Krista a není tam jediný kalich ... ne co, ale kdo je svatý grál ?
Symbol obrácené otevřené “V” je původní ikonou muže známa jako břit. Opačný symbol je ženský symbol - kalich. Jinak řešeno, legenda využila kalichu jako metaforu pro ženu. Grál je symbolem ztracené bohyně a ve skutečnosti jsou rytířské výpravy hledáním posvátné ženy. Církev totiž upalovala nevěřící a zakazovali oficiálně pohanům uctívat posvátnou ženu.

Před 1954 byly některé detaily skryty pod vrstvami špíny a restaurátorskými pokusy nešikovných malířů z 18. století ... není tam 13 učedníků - ja tam jedna žena - Máří Magdalena! Církev ji proto chtěla očernit a zabránit nebezpečné tajemství - její úlohou je být svatým vrálem. Existují historické záznamy o jejím manželství s Kristem. Da Vinci o tom dobře věděl, proto jejich zrcadlové obrazy, obrácené barvy šatů ... Yin a Yang.
Magdalenino evangelium. Ježíš vyjadřuje obavy, že bude brzy polapen a ukřižován. Dává instrukce Máří Magdakéně, jak má pokračovat. Petr byl nespokojený, nicméně křesťanskou církev měla vést podle neupravených evangelií žena.

Ona patřila do rodu královského - Benjaminova. On byl pokrevním potomkem krále Davida a také židovského krále Šalamouna. Tím, že se Ježíš přiženil, spojil dvě královské větve a vytvořil mocnou politickou jednotu, díky které si mohl oprávněně dělat nárok na trůn a obnovit linii králů, jako existovala za Šalamouna.

Da_Vinci

Když legenda hovoří o kalichu obsahující kristovu krev, myslí se tím MM: ženské lůno, které nese zárodek nového rodu - dítě. Sang real - doslova krev královská.
Jak kdysi napsal Napoleon” historie není nic jiného než fabule, na které se shodne většina lidí. Sangrealské dokumenty obsahují (možnáWinking rodokmen kristových potomků (počínaje Sárou) a vypravuje jednoduše alternativní pohled na jeho život.
Její jméno církev zapověděla, proto různé anagramy - kalich, svatý grál, růže. A slovo rose je anagramem Eros - řecký bůh lásky. V primitivních kultech uctívajících Bohyni symbolizovala růže pět důležitých okamžiků v životě ženy . menstruace, porod, mateřství, menopauzu a smrt.

Opus Dei a jeho prohlášení ke knize.

Pokud jste četli tuto knihu, zajímal by mne Váš názor. Jsou výše uvedené informace fakta či naprostá demagogie?


Velký podvod


Kontroverzní kniha investigativního francouzského novináře Thierry Meyssana obletěla celý svět!

Co se vlastně stalo 11. září 2001 v USA? Kdo doopravdy stojí za útoky na Světové obchodní centrum a na Pentagon ?

O co méně nabízí odpovědí, o to více dává otázek.

Tato kniha je založena výlučně na dokumentech Bílého domu a ministerstva obrany, a na prohlášeních amerických civilních i vojenských představitelů v mezinárodním tisku.
Všechny informace, které uvádí, jsou doloženy a čtenář si je může sám ověřit.

pastedGraphic

Všechno je jinak, než nám říkali. Na Pentagon nespadl žádný boeing, za všechno může spiknutí a boj uvnitř americké administrativy a tajných služeb. A také zájmy energetické lobby a vojenskoprůmyslového komplexu. Samozřejmě.

Proč nejsou na fotografiích poničeného Pentagonu z loňského 11. září vidět žádné trosky letadla? Proč se tak liší výpovědi vysokých amerických představitelů? A kdo je vlastně pachatelem útoků z loňského 11. září.
Jedno je jisté. Loňský útok na Ameriku byl opravdu významnou událostí. Kdyby ne, nevznikla by o ní kniha typu „všechno bylo jinak, než nám tvrdí americká vláda“. Ta kniha se jmenuje Velký podvod, má podtitul Žádné letadlo na pentagon nespadlo a napsal ji politolog Thierry Meyssan.
Autor se rozhodl, že na základě rozporů ve výpovědích, výletů do americké historie, rozsáhlých citací oficiálních a mnoha jiných dokumentů a především sugestivně poskládaných řečnických otázek objeví Spiknutí. Budiž. Bylo to takhle:

1. Na Pentagon žádné letadlo nespadlo. Do newyorských dvojčat sice vrazila dopravní letadla, ale budovy spadly, protože v nich někdo odpálil bombu.
2. Pokud vůbec nějací teroristé v letadlech byli, bylo jich méně, než se říkalo. A kdo ví, jestli to byli muslimové. Letadla totiž byla naváděna signálem přímo z budov WTC, zvládl by to autopilot.
3. O útoku vědělo předem nejméně pět tajných služeb i některé firmy. To proto, aby byly ztráty na životech co nejmenší.
4. To nejdůležitější. Šlo o pokus o puč. Byli do něj zapleteni i vysocí státní úředníci, část armády a tajných služeb. Prezident George W. Bush čelil v době útoku vydírání, vyjednával a ustoupil. Následoval útok na Afghánistán. Zanedlouho to odnene Irák.
5. Usáma bin Ládin to nebyl, je stále agentem CIA.
6. Za vším hledej ropu. V Afghánistánu musel být změněn režim, aby loutková vláda dosazená Američany povolila stavbu ropovodu, který povede z Kaspického moře.

To by bylo. Meyssanovi na odhalení a dokázání (v rámci možností samozřejmě) spiknutí stačilo 158 stran textu a 63 stran dokumentů a fotografií v příloze. A ještě něco. Nebylo by to poprvé, co americká vláda vědomě obětovala vlastní občany (vzpomeňte na Zátoku sviníWinking.
11. září má podle Meyssana kromě ropné lobby ještě další vítěze: Především tzv. vojenskoprůmyslový komplex. Rozpočet ministerstva obrany totiž roste. Posledním vítězem je pak lobby křesťanských televizních kazatelů, jejíž prestiž po útocích díky přízni amerického prezidenta velmi vzrostla.
Proč ne. Dá se to přečíst za jeden večer.

Jedna z mnoha internetových stránek na toto téma je ZDE.

Co si o tom s odstupem času myslíte Vy ?

Den "D"

Dnešním dnem byly založeny webové stránky www.jirikoukal.com, na kterých chci prezentovat vlastní komentáře a názory vztahující se především k strategickému řízení malých a středních firem. Jedná se zejména o marketing, informační a komunikační technologie nebo otázku lidských zdrojů.

Obsah by měl vyjadřovat moje názory na to, co mne baví a zajímá. Chci zde také prezentovat něco o sobě jako "poselství budoucím generacím" ... Happy


© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver