září 2006

Nebojte se PayPalu

Rádi byste nakupovali na internetu, ale máte strach ze zneužití Vaší kreditní karty? Chtěli byste koupit zboží nebo třeba software ze zahraničí?
Pokud jste odpověděli 2x ano, měl bych pro Vás tip. Jedná se o platby přes internet prostřednictvím platebního systému, který osobně využívám zejména k nákupu SW již téměř 2 roky. Musím říci, že je to bezpečný, rychlý a komfortní způsob.

paypal_logologoEbay_150x70

Jedná se o jeden z nejrozšířenějších platebních systémů PayPal, patřící ke známému portálu eBay.

Podle mého nabývá na aktuálnosti jeho používání i pro firmy zejména za toho důvodu, že už nyní můžete platby jeho prostřednictvím také přijímat! Chcete-li se dozvědět jak se zaregistrovat v tomto systému, klikněte ZDE. Více informací o tomto systému a jeho historii se dozvíte ZDE.

On-line marketingový výzkum

Pokud přemýšlíte, jak zabezpečit průzkum trhu, zjistit reakce Vašich zaměstnanců nebo spokojenost Vašich zákazníků, mohu doporučit následující řešení. On-line služby jsou v poslední době preferovány čím dál častěji a musím říci, že i mně se při dodržení určitých bezpečnostních opatření zdá, že je to zajímavá cesta.

otazka_1otazka_2

Vezměte si jen on-line služby, které bez velkého poprasku zavádí můj oblíbený Google. Schválně, kolik z jeho služeb znáte nebo využíváte? Ale zpět k marketingovému výzkumu.

Službu, která se mi velice líbí naleznete ZDE. Podrobný popis naleznete na stránkách provozovatele, jen Vám stručně popíši o co jde. Pokud například chcete zjistit spokojenost Vašich zákazníků, je to služba přesně pro Vás.
Během hodiny jste schopni vytvořit profesionálně vypadající dotazník přímo ve webovém rozhraní ve Vašem prohlížeči. Je zde možnost využít některé přednastavené dotazníky i jejich vzhled. Během pár minut nastavíte některé další parametry jako např. upozornění, že došla odpověď, nastavení automatického začátku a konce průzkumu, omezení počtu respondentů či znemožnění odeslání odpovědi z jednoho počítače.

Picture 1

Průběžně můžete sledovat přijaté informace a po ukončení průzkumu si jen vyberete typy grafů, formát výstupu či jen surová data k dalšímu zpracování ve standardních formátech PDF, xls nebo doc.

Možná namítnete, že existují i jiné možnosti, jak průzkum zajistit. Jistě, můžete si průzkum objednat u specializované agentury. Nebo můžete vymyslet dotazník, vytvořit jej ve Wordu a rozeslat mailem . Případně ho nechat vyplnit obchodním zástupcem u zákazníka.

Otázkou ale zůstává, jak bude profesionálně výzkum probíhat, jak dlouho bude trvat, kolik bude skutečně stát a hlavně kdo a jak jej bude vyhodnocovat. Při několika desítkách odpovědí od stovek zákazníků je to složité a náročné na čas, nehledě na kvalitu a použitelnost výstupů.

Zkuste zvážit sami, zda se Vám investice 30-ti korun do zákazníka, který Vám poskytne potřebné informace vyplatí ...

otazka_3otazka_4


Apple Special Event

Včera proběhla v Yerba Buena Center v San Franciscu další z Apple Special Event. Zvláštní je, že se tato akce konala ve stejný čas, jako největší evropský Apple veletrh - Apple Expo ...

Chcete-li vidět prezentaci Steva Jobse, zde je
odkaz. Pokud nemátevíce jak hodinu času, shrnutí prezentace je ZDE.

Co však nejvíce zaujalo mě, byla HW novinka mířící do našich obýváků. Přemýšleli jste, že si pořídíte
Windows Media Center? Zapomeňte a počkejte na začátek příštího roku. Přichází řešení, které doplňuje vše, co za poslední dobu Apple cíleně buduje - iTV (pracovně).

Vše, co bude zapadat do tohoto "absolutního řešení", je o třídu výš než podobné řešení od MS. Nový progresivní MAC OS Leopard, krásný HW Apple, stylové iPody, inovovaný iTunes a iTV ... víc už nepotřebujete.

Picture 4

Picture 8Picture 10

Prostor na webu

Přemýšleli jste někdy, jak poslat někomu např. 50 MB soubor a přitom neumíte pracovat s FTP? Chtěli jste si uložit nebo zálohovat nějaká data a nemáte CD nebo DVD vypalovačku? Rádi byste sdíleli s přáteli či obchodními partnery fotky, videa, písničky nebo jakékoli elektronické soubory a bojíte se sdílet přímo Váš počítač?

Pak mám pro Vás dva příklady, která by Váš problém vyřešili. Rozdíl je v zásadě v používaném jazyce a velikosti dat, které můžete zdarma uploadovat na tyto servery a samozžejmě v odlišném ovládání.

První z nich je edisk.cz. Po zadání uživatelského jména a hesla se můžete rozhodnout, zda využijete služby zdarma (250 MG a 100 MB na soubor) nebo budete platit určité měsíční poplatky při větším prostoru. Aktivace Vám přistane na zadaném mailu během pár minut a můžete službu začít využívat. Pak už jen stačí přihlásit se pod svým jménem a heslem z kteréhokoli místa nebo poskytnout tyto informace pověřeným osobám ... Rozhraní je přehledné, intuitivní a logické, stačí to jen vyzkoušet.

Picture 4

Druhým tipem je podobná služba pro ty z Vás, kteří hledají větší prostor na umístění dat a nečiní jim problém angličtina. Jedná se o službu box.net. Opět se jedná o rychlé řešení, které po Vás nechce jiné informace než mailovou adresu. Můžete si jednoduše například vytvořit samostatnou složku, které přidělíte statut sdílení a okamžitě ji publikujete na web. Výhodou proti předchozímu řešení je až 1 GB dat zdarma a více nabízených funkcí. Některé možnosti jsou zpoplatněny (4,99 USD), ale ke standardnímu užívání Vám stačí základ.

Picture 1Picture 2

Osobně využívám spíše druhou variantu právě z důvodů vyšší kapacity a některých funkcí, kterými první varianta zatím nedisponuje. Have a fun!

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver