listopadu 2006

Falešní sobi

Určitě vás neminula povedená reklama na Vodafone. Pokud se vám ještě neomrzela, zde si ji můžete prohlédnout znovu. Druhá reklama a další následující již takový ohlas neměla. Zrodil se však reklamní hit roku 2006.

Pokud vás zajímá, jak se točila a jak se tento nápad zrodil, ZDE je článek.

Picture 1

Přemýšleli jste někdy, proč jsou některé reklamy úspěšné a některé nikoli? V současné době již nikoho neohromí nákladné a úžasně zpracované reklamy pomocí nejmodernější počítačové grafiky. Čím dál více se v záplavě reklamních náletů orientujeme a proto dobrý pokus s humorem a nenásilnou formou nás dokáže upoutat. A to dokonce tak, že se rychle éterem začínají šířit parodie a upravené skeče, lidová tvořivost je zkrátka bez hranic.
Možná s tím tvůrci prvoplánově nepočítali, nicméně byla to trefa do černého a úspěšně navázala na tradici Oskarových reklam. Dopředu totiž nejste schopni s jistotou určit, co se ujme a co nikoli ... je to jako s písněmi. Mohou mít potenciál, ale nakonec stejně rozhodne publikum.

Tomuto typu marketingové komunikace se říká virální marketing a je založen na tom, že se "na trh hodí" marketingové sdělení a počítá se s tím, že bude žít vlastním životem. V případě, že se začne šířit internetem prostřednictvím kamarádů a známých, splnil účel. Jestliže dostanete tuto zprávu od známého, přijmete sdělení jinak, než pokud vás budou masírovat reklamy nebo letáky.

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver