ledna 2007

Reklamy Get a MAC ...

Pokud jste ještě nenarazili na krátké reklamní šoty, které poslední dobou podporují prodeje MACů, zde je odkaz. V případě, že chcete vidět víc (bohužel zatím ne v české verzi), klikněte ZDE.

Picture 4

iPhone a další informace

O tomto zařízení budeme (doufám) ještě hodně slyšet. Prodej byl oznámen v USA v polovině roku, v Evropě v posledním kvartálu 2007 a v Japonsku až v r. 2008. Přesto snad není den, kdyby se na českém internetu nebo v tisku neobjevila další várka informací a spekulací.

Tento přístroj je z mého pohledu přesně to, co spousta lidí na trhu postrádala. Zvláště pak nás, kteří pracují s MACem a přivádí je k šílenství (ne)synchronizace různých typů telefonů s aplikacemi jako kalendář, adresář anebo poznámky, o dalším použití nemluvě.
Pravdou je, že iPhone asi není ten nejlepší nebo nejvýkonější přístroj na trhu. A do doby uvedení se konkurence také bude chtít pochlubit s novinkami. ALE! řekněte mi, když si kupujete auto (nehledě na cenu), přemýšlíte, že koupíte to NEJ? A podle jakých kritérií? ... Je lepší Audi nebo BMW? A jsou ve všech parametrech nejlepší? Asi ne ...

Je tedy zřejmé, že je to o něčem jiném. Svoji roli hrají individuální potřeby, emoce a další faktory. V tomto jsou rozhodně applovští marketéři v čele s Jobsem na absolutní špičce.

Chcete-li se podívat na sestříhané video dosud známých funkcí IPhonu, klikněte ZDE.

Další info můžete přečíst na mobilmania.cz nebo na serveru mujmac.cz. V případě, že chcete vidět iPhone v akci - více ukáže senior vice president Apple Phil Schiller zde.

MACWORLD EXPO 2007

Včera v 18 hod SEČ začala dlouho očekávané keynote (prezentace) Steva Jobse. Dlouho se spekulovalo o tom, co představí ... bude to nový OS? Telefon nebo tablet? Nové HW produkty a SW?

Picture 1

Už máme jasno! Hvězdou večera byl iPhone ... iPod, telefon a internetový prohlížeč v jednom zařízení. Seděl jsem na netu a četl on-line zprávy, které pouštěly do éteru některé servery. Jedním z nich je blog Martina Léra .

Kromě samotného iPhonu zde byl představen i Apple TV, neformální spojení s Yahoo a Google a několik dalších informací. Více se dozvíte přímo na stránkách apple.com v odkazu.

20070110_302370_04

Chcete-li se podívat na celou keynote - podcast na iTunes je ZDE.

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver