prosince 2006

Buzzmarketing

Jednou z cest, jak zajistit, aby se o vás mluvilo, je možnost využití netradiční formy marketingu - buzzmarketing (BM).

Uplatňuje se především tam, kde tradiční formy marketingu selhávají. Průkopníkem tohoto stylu je Mark Huges, který byl marketingovým poradcem firem jako PepsiCo nebo eBay. Jeho společnost se tímto fenoménem zabývá už řadu let a jeho stránky navštívíte ZDE.

shadowleft_75

Princip tohoto pojetí vychází z předpokladu, že se o vás musí vědět. Jestliže nedokážete zajistit, aby se o vás či vaší značce mluvilo, budete mnohem méně konkurenceschopní. Pokud totiž pomocí BM dokážete chytrým způsobem zajistit, abyste se stali oblíbeným tématem rozhovoru mezi známými, máte napůl vyhráno.

Chcete-li vědět některé tipy na to, jak využívat BM, zkuste "zagúglovat" nebo si pořídit patřičnou literaturu.

Virtualizace OS

Pokud jste ještě neslyšeli o virtualizaci, pokusím se vám přiblížit, o co jde. Zajímavý článek o této technologii naleznete ZDE.

Zjednodušeně řečeno: jedná se o SW, který umožňuje na jednom počítači spustit jiný operační systém. Mohou tak běžet souběžně a je možné mezi nimi přepínat podle toho, který zrovna chcete využívat. Přesto, že tato technologie funguje i na PC, mám osobní zkušenost s virtualizací na počítačích Macintosh.

Jedním z programů, které jsou na velmi vysoké úrovni a stále se vyvíjejí je Parallels Desktop.

desktop_jumbo

Výhody jsou zřejmé: můžeme využívat prostředí obou (nebo několika) operačních systémů s jejich specifickými vlastnostmi. Nevýhodou je naopak fakt, že oba OS využívají jeden HW, takže při složitějších operacích je to poznat na výpočetním výkonu a rychlosti.
Pokud však nebudete hrát náročnější hry (např. používající DirectX) nebo grafické aplikace typu Adobe, může být toto řešení zajímavé pro všechny, kteří v práci používají Windows, ale doma jsou raději na MAC OSX nebo Linuxu.

Vždy je nutné nejprve zvážit co děláte a používáte, případně jaké budou vaše budoucí potřeby. Potom může být virtualizace vítaným pomocníkem. Dalším v pořadí může být CrosOver.

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver