dubna 2006

Monkey Work

Poměrně často slyším rčení, že nějakou firemní činnost může dělat i cvičená opice. Přesto jsem na žádné firmě nikdy žádnou neviděl. HHmmm ... tak to asi bývá myšleno obrazně Happy. Jsou ale situace, kdy práci, kterou vykonáváte, může dělat někdo jiný ... co myslíte?

monkey

Ti z Vás, kteří mají za sebou semináře a školení na téma timemanagement a stressmanagement, mi dají jistě za pravdu, jak je složité pracovat s časem, přestože víte, jak na to. Přitom je to jedna z mála činností, kterou můžeme (do jisté míry) ovlivnit.

Zejména u malých firem si často vedoucí pracovníci neuvědomují, jak drahá je cena jejich práce a proto by si měli uvědomit jaké jsou priority ... jak osobní, tak firemní. Známe to všichni: ráno si dáme kávu u níž projdeme poštu, přečteme emaily nebo reklamní letáky, projdeme pár webových stránek co je nového apod. zkrátka rutina, která nás v podstatě baví. Nebo dám jiný příklad. Váš nadřízený nebo zákazník "si přeje", aby "byla provedena" nějaká činnost. Objednat, zjistit, koupit nebo někam pro něco zajet. Zamyslete se však nad tím, co je vaše náplň práce. Kolik stojí hodina Vašeho času a jaké bude mít důsledky to, že budete vykonávat činnosti, které zvládne i "cvičená opice"?

Pokud si management uvědomí svoji primární roli - řídit a rozhodovat - a nastaví vhodně organizační a komunikační systémy, nesmí se pak utopit v často důležitých, ale přesto rutinních činnostech. Je jistě rozdíl, když určitou práci vykoná pracovník s měsíční mzdou 15 tis. nebo člen managementu s částkou 30 tis. na výplatní pásce. A to se nezmiňuji o tom, že se pak často stává, že vedoucí pracovník nemá čas (!). Proto jsem přesvědčen, že jedním z cílů každé firmy by měl být tlak na efektivitu činností jednotlivývh pracovníků a k tomuto cíli přizpůsobit adekvátně pracovní a komunikační procesy.

Příště bych se rád zaměřil na další často používaný obrat ... "raději to udělám sám, než abych to někomu vysvětlil nebo předal".

RW RapidWeaver - začínáme

Měli jste někdy chuť si vyzkoušet vytvořit si vlastní webové stránky, sami si je editovat, přitom neznáte programování a slova jako html nebo php vám nic neříkají? Nezoufejte, řešení existuje. Záleží samozřejmě na tom, jakým operačním systémem je váš počítač vybaven. Jelikož jsem před dvěma lety přesedlal z Windows XP na appleovský MAC OSX a ztratil jsem přehled o podobných aplikacích na "wokna", po dlouhém hledání jsem začal pracovat s programem RapidWeaver.

page0_3
Chcete-li znát základní informace o aplikaci na tvorbu webových stránek RapidWeaver, ZDE je odkaz základní funkce a možnosti. Manuál ve formátu PDF aplikace si stáhněte ZDE.

Pokud tedy máte macovský počítač s nejpokrokovějším operačním systémem na světě a blogové servery vás neuspokojují, můžete sledovat můj miniseriál, ve kterém se pokusím popsat moje zkušenosti s tímto programem, jeho přednostmi a chybami.

Potřebujete poradce ?

Zajisté Vás již někdy napadlo, zda při svých podnikatelských aktivitách využít pomoci poradců či konzultantů.

cover

Jednou z věcí, která je bezesporu nutná, jsou tréninky a semináře pro Vaše pracovníky na téma prodejních dovedností, komunikace nebo time a stress managementu, a to i v případě, že nejste schopni změřit jejich reálný přínos. Je to však spíše práce nadřízeného (nebo práce personalistů), který je povinen vyžadovat realizaci tréninkových přínosů v praxi a poté reportovat nadřízeným výsledky. Zejména malé firmy nemají vlastní kapacity, a proto by měla být v jejich rozpočtu vyčleněna určitá část na externí odborníky.
Jiná situace je v oblasti top managementu a určování vizí a klíčových strategií. Zde se často setkávám s velice podnikavými lidmi, vlastnícími relativně úspěšné firmy, kteří ovšem postrádají formální vzdělání nebo nemají představu o nástrojích moderního řízení.

Ideální situace nastává, když si vlastník uvědomí svoje nedostatky a rozhodne se je řešit. Jednou z možností je využít služeb externích společností, kterých je na trhu opravdu mnoho. Tak, jako vždy, může být problém najít správného partnera, který bude mít dostatečnou míru empatie, zkušeností a přitom bude dosažitelný z hledika celkových nákladů i pro malou firmu.

Druhou z možností je hledat efektivní řešení vlastními silami. Zde nabízím alternativu. Jednou z mých oblíbených webových stránek, kde lze hledat inspiraci (i když jsou v angličtině) je netmba.com. Jsou zde logicky, přehledně a s grafickým vyjádřením zobrazeny základní témata moderního řízení firem.
Druhou - také anglickou, což může být dalším impulsem ke zdokonalení jazyka - inspirací mi bývá SolutionPortals. Tato stránka je primárně určena právě malým firmám, které nemohou nebo nechtějí využívat služeb (často) drahých konzultačních firem. Logickou a srozumitelnou formou vás vede při tvorbě základních vizí a strategií společnosti, obchodního a marketingového plánu, řízení změn a projektů a mnoho dalšími činnostmi.

Picture 1

Možná se ptáte, proč dávám tyto informace "zdarma" všem návštěvníkům mých webových stránek. Odpověď je jednoduchá. V první řadě ctím poslání stránek, které jsem si vytyčil na počátku jejich zrodu. Druhým důvodem je moje zkušenost, že ne "každý, kdo teoreticky ví jak něco opravit , je schopen skutečné akce v praxi". Některé zkušenosti a znalosti jsou zkrátka nepřenositelné a navíc se tímto snažím budovat důvěru s návštěvníky těchto webových stránek a potenciálními klienty.

Důvěra a spolupráce

Základem tohoto příspěvku je klasický příklad z teorie her - vězňovo dilema. Jeden z pohledů na tuto zajímavou a poučnou naleznete zde nebo zde..

prisoner 11

Záměrně se nerozepisuji o základním principu starém několik desetiletí především z toho důvodu, že lidé znalí této problematiky by to považovali za další klišé, neznalí bez patřičného kontextu nemusí ihned pochopit o co jde.

Proč se tedy snažím"oprášit" příběh, na jehož téma byly napsány tisíce prací a komentářů? Protože jsem si uvědomil z vlastí praxe, jak je tento model použitelný nejen v matematice nebo sociálních vědách, ale především v businessu či mezilidských vztazích.

Vyplatí se důvěřovat a spolupracovat? Pokud máte například v úmyslu s někým spolupracovat jednorázově, zvažte možnost, že váš protějšek bude uvažovat racionálně. Pokud se tedy na základě výše zmíněného pokusí o podraz či nemorální jednání, buďte ve střehu. Uděláte-li to stejné, nebude sice výsledek špatný, ale bude vzdálen vaší původní představě. Na druhou stranu je nutno říci, že v případě naivního konání spláčete nad vzniklou situací. Nechci nikoho v žádném případě nabádat k nečestnostem, jen chci naznačit možnosti a přesvědčit vás, že je vždy nejvýhodnější kooperovat ... jak v rámci firemních vztahů, tak s dodavateli nebo odběrateli, ale například i s konkurenty.
Zdají se vám tyto řádky příliš obecné nebo abstraktní? Zkuste si tedy představit každodenní firemní situace: podpis smlouvy, dodávka zboží, zadání projektu nebo úkolu, slib zákazníkovi apod.

Osobně mi z tohoto krátkého pokusu o rozbor vyplývá jedna zásadní skutečnost. Nejvýhodnějším způsobem je dlouhodobá spolupráce podpořená budováním důvěry. Tento stav se totiž oběma stranám vyplatí nejvíce, nehledě na morální stránku věci.

Co si o tom myslíte Vy?

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver